Maddaddam
Naturalne Mazury
Muzyka :

Cigarettes After Sex z nową płytą w Warszawie

Cigarettes After Sex, ambient, dream pop, shoegaze

Agencja Go Ahead zaprasza na koncert Cigarettes After Sex. Zespół wystąpi 7 grudnia 2017 roku w warszawskiej Progresji. Będzie to największy dotychczasowy występ formacji w Polsce. Wszystkie dotychczasowe cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Koncert w Progresji będzie częścią światowej trasy zespołu. Cigarettes After Sex to ambient-popowa grupa, powstała w El Paso w Teksasie w 2008 roku. 

Więcej
Komentarze
Diarmad : W sumie nigdy nie myślałem żeby wybrać się na ich koncert...ale skoro bę...
Muzyka :

Airbourne powraca do Polski

Airbourne, Breakin’ Outta Hell, hard rock, rock'n'roll

Po niezwykle ciepło przyjętych zeszłorocznych koncertach grupa Airbourne pojawi się 30 maja w warszawskiej Proximie oraz 31 maja w gdyńskim Klubie Muzycznym Ucho. Muzycy promować będą najnowszy, czwarty już w swojej karierze album „Breakin’ Outta Hell”. Airbourne to wyznający maksymę work-hard / play-hard australijski zespół prowadzony przez braci Joela i Ryana O’Keeffe. 

Więcej Komentarz
Recenzje :

Uganga - Opressor

Uganga, thrash metal, Opressor, Defense Records, Deformeathing Productions, Brujeria, crossover, hardcore

Uganga to bardzo stary brazylijski zespół thrash metalowy, a wydany w 2014 roku „Opressor” jest ich czwartym albumem. Po paru latach płyta ta doczekała się europejskiej reedycji, za którą w różnych krajach, odpowiedzialni są lokalni wydawcy. U nas przedsięwzięcie zrealizowało się poprzez połączone siły Defense Records i Deformeathing Productions.

Więcej Komentarz
Recenzje :

Bottom - Psychofilia

Psychofilia, Bottom, Deformeathing Production, death metal, grindcore, thrash metal, hardcore, punk, Napalm Death, Frontside

„Psychofilia” to trzecia płyta Bottom, który za jej sprawą doczekał się oficjalnego wydawcy w postaci Deformeathing Production. Z tego powodu materiał dotarł i do mnie, a przyznam szczerze, że wcześniejsze produkcje tego zespołu są mi nieznane. Szybko jednak przekonałem się, że Bottom to głośny mix różnego rodzaju muzycznej ekstremy gdzie death, grind, thrash, hardcore i punk bryzgają z głośników strumieniami, zostawiając śmierdzące smugi na wszystkim co znajduje się w bezpośredniej okolicy.

Więcej Komentarz
Recenzje :

Ciryam - Desires

Ciryam, Metalmania, Desires, Guano Apes, gothic, The Gathering, Monika Węgrzyn, Robert Węgrzyn

Ciryam to nazwa, która obiła mi już się o uszy. Pamiętam ich z Metalmanii 2007, ale też istnieją już kilkanaście lat, a „Desires” to ich czwarta płyta. Z tego co widzę to jednak pierwsza po angielsku. Nie będę porównywał tego dzieła z poprzednimi dokonaniami zespołu, ponieważ ich nie znam. Skupię się za to na reklamowaniu tego co mam, bo jest to znakomita porcja gotyckiego metalu.

Więcej Komentarz
Muzyka :

Converge na jedynym koncercie w Polsce

Converge, Havok, Gorguts, hardcore, metal, mathcore, death metal

Agencja PW Events zaprasza na jedyny w Polsce koncert amerykańskich pionierów łączenia muzyki hardcore z ekstremalnym metalem - grupy Converge. Muzycy z Massachusetts powracają do Polski po 4 latach i pojawią się 20 sierpnia 2017 roku we wrocławskiej Pralni (Zaklęte Rewiry). Wraz z nimi na scenie zagrają takie tuzy jak Havok, który będzie promował swoje najnowsze, tegoroczne wydawnictwo „Conformicide” i Gorguts. 

Więcej Komentarz
Konkursy :

Wygraj płytę zespołu Łysa Góra - Siadaj, nie gadaj

Łysa Góra, Siadaj nie gadaj, folk metal, folk, heavy metal

Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym wygrać można jeden z dwóch egzemplarzy najnowszego krążka zespołu Łysa Góra - "Siadaj, nie gadaj". To drugi, studyjny album grupy, która zabiera nas w podróż od Bałtyku aż po Bałkany, inspirując się kulturą ludową najciekawszych zakątków Europy. Tradycyjny, białogłosowy śpiew osadzony w brzmieniu metalowej sekcji rytmicznej z bogatym instrumentarium to barwna i czarująca mieszanka. 

Więcej Komentarz
Recenzje :

Deminomde - Cygnus Oddyssey

Demimonde, Mutant Star, Cygnus Oddysey, space metal

Demimonde z Pragi istniał już w latach dziewięćdziesiątych i na koniec swojej ówczesnej działalności wydał eksperymentalny album „Mutant Star”. Ja o nim nie słyszałem, ale w przesłanej notce zespół chwali się jego dużym sukcesem. Po szesnastu latach od tego wydarzenia odrodzili się w połowie oryginalnego składu i postanowili kontynuować swoją kosmiczną przygodę, czego efektem jest „Cygnus Oddysey”. Taka pogmatwana i nasączona elektroniką muzyka zowie się space metalem i Demimonde jest jego rdzennym przedstawicielem.

Więcej Komentarz
Muzyka :

Chris Cornell nie żyje

Chris Cornell, Soundgarden, Audioslave, Temple of the Dog

W środę w nocy w Detroit zmarł Chris Cornell. Wokalista Soundgarden i Audioslave miał 52 lata. Przyczyna śmierci nie jest jeszcze znana. Informację o śmierci amerykańskiego muzyka przekazał jego przedstawiciel - Brian Bumbery w komunikacie nadesłanym do The Associated Press. Śmierć Chrisa Cornella nazwał "nagłą i niespodziewaną".

Więcej
Komentarze
leprosy : Wiedziałem. Najgłupszy komentarz jaki ostatnio czytałem.
phoenix36 : Gratuluje. Najglupszy komentarz jaki ostatnio przeczytałem.
leprosy : Nie bardzo czaję co powoduje takimi ludźmi, znudzenie, przećpanie cyz inne bó...
Video :

Indignity - Consumed By Anhedonia

Indignity, Consumed By Anhedonia, death metal, metal, Realm Of Dissociation

Brutal death metalowcy z Indignity opublikowali nowy singiel "Consumed By Anhedonia". Kawałek pochodzi z najnowszego wydawnictwa, zatytułowanego "Realm Of Dissociation". Materiał na płytę zarejestrowano w Studio Orion, a producentem jest Daniel Azar Arendarski. Okładkę zaprojektował Pachu Design (min. Kat & Roman Kotrzewski, Acid Drinkers, Frontside, Totem).

Więcej Komentarz
Recenzje :

Dormant Dissident - Knightmares

Dormant Dissident, Knightmares, heavy metal, Beastie Boys, Metallica, Black Sabbath, power metal, Master Of Puppets, The 5.98 E.P. Garage Days Re-Revisited, Bon Jovi

Już są! Nowi superbohaterowie! Jak patrzę na okładkę debiutanckiej płyty zielonogórskiego Dormant Dissident to od razu kojarzy mi się, jak moje córki wbiegają do McDonalda, prosto do wystawy z zabawkami Happy Meal i krzyczą: „Ja wybieram tego”, „A ja tego”. Aż chciałem zapytać, ale to by nie był dobry pomysł, bo zaraz naprawdę bym musiał kołować. Ze swoimi superbohaterami zostałem więc sam na sam w swoim pokoju i muszę przyznać, że bardzo się z nimi zaprzyjaźniłem. Panie i panowie poznajcie „Knightmares”.

Więcej Komentarz
Konkursy :

Wygraj książkę Stanisława Lema - Wizja lokalna

Stanisław Lem, Wizja lokalna, Wydawnictwo Literackie, science fiction, fantastyka naukowa, fantastyka, Ijon Tichy

Wraz z Wydawnictwem Literackim zapraszamy do udziału w konkursie, w którym wygrać można jeden z trzech egzemplarzy książki Stanisława Lema - "Wizja lokalna". To jedna z najoryginalniejszych powieści Lema. Z pozoru satyra polityczna, w rzeczywistości jest to niezwykle poważna intelektualnie próba skonstruowania modelu przyszłej cywilizacji. Jak zapewnić jej równowagę, bezpieczeństwo, a jednostkom poczucie sensu egzystencji? Jak technologią wkroczyć w kompetencje Natury lub Boga?

Więcej Komentarz
Muzyka :

Contaminated - Final Man

Contaminated, Final Man, death metal, metal, Blood Harvest Records

Blood Harvest Records donosi, że już 9 czerwca 2017 roku pod ich skrzydłami ukaże się najnowsza płyta australijskiego Contaminated. Debiutancki krążek zespołu zatytułowany będzie „Final Man”, a złoży się z dziewięciu death metalowych utworów osadzonych stylistycznie w death metalowych latach dziewięćdziesiątych. Album będzie dostępny na kompakcie i na winylu. Zespół Contaminated powstał w 2013 roku, w lutym 2014 roku wypuścili debiutanckie demo nakładem Crawling Chaos Productions. 

Więcej Komentarz
Konkursy :

Wygraj książkę Gartha Riska Hallberga - Miasto w ogniu

Garth Risk Hallberg, Miasto w ogniu, Znak, Wydawnictwo Znak, Znak literanova, rock'n'roll, punk

Wraz z wydawnictwem Znak zapraszamy do udziału w konkursie, w którym wygrać można jeden z trzech egzemplarzy książki "Miasto w ogniu", Gartha Riska Hallberga. Na niespełna 1000 stron autor opowiada historię kilkorga mieszkańców Nowego Jorku, których losy nieoczekiwanie łączy napad na młodą dziewczynę dokonany w Central Parku w Sylwestra 1976 roku. Przeplatając różne wątki, Garth Risk Hallberg prezentuje pełen przekrój społeczny: od zbuntowanych punk rockerów gromadzących wokół siebie grupkę nastoletnich wyznawców i handlarzy narkotyków, przez nauczycieli, gliniarzy i sprzedawców fajerwerków, po bogaczy żyjących w luksusowych apartamentach nad miastem. 

Więcej Komentarz
Blog :

Wiosna...

blog, pisanie, myśli

Przemyślenia.

Więcej
Komentarze
Diarmad : Miło się czyta... aż czuje się na ułamek sekundy ten wiosenny nastrój, t...
Lilithka : :D
Lilithka : ;) :) :)
Relacje :

Riverside, Lion Shepherd, Sounds Like The End Of The World - A2 Wrocław (23.04.)

Riveside, Lion Shepherd, Sound Like The End Of The World, A2, Core-poratio, Wrocław.

Dawno temu, mniej więcej na przełomie roku 2003 i 2004 mój przyjaciel polecił mi z czystym sercem, jak on to powiedział, polską Anathemę. Było to niejako w rewanżu, ponieważ jakiś czas wcześniej ja zareklamowałem mu muzę jaką tworzą bracia Cavanagh. Jako, że zarówno on jak i ja cały czas szukamy i przez to szukanie staramy się poznawać i zarazem poszerzać swoja muzyczną wiedzę, na Riverside prędzej czy później bym trafił. Na moje szczęście stało się to wcześniej i jako, że twórczość warszawiaków przypadła mi do gustu od razu, nabyłem ich debiut. 

Więcej Komentarz
Muzyka :

Deathreat - Zero Trust już 26 maja w Deformeathing Production

Deathreat, hardcore, death metal, Carnivore, Driller Killer, Cro-Mags, Napalm Death, Zero Trust

Deathreat to krakowskie komando mieszające w jednym kotle hardcore i prostacki death metal na szwedzkich sterydach. Nadupcają jak Carnivore, Driller Killer, Cro-Mags i Napalm Death. Debiutancki mini-album „Zero Trust” powstał ze zmęczenia ciągłym sraniem poprawnością polityczną na scenie, strefą komfortu i innymi bajkami. Znajdziecie na nim 9 kawałków do tupania nogą i życia po swojemu, napisanych w garażu obok cmentarza. Premiera w Deformeathing Production 26 maja 2017 roku.

Więcej Komentarz
Recenzje :

John Revolta - Freedom Bomb

Freedom Bomb, John Revolta, rock and roll, metal, stoner rock, grunge, Titus

„Freedom Bomb” to druga płyta wrocławskiego John Revolta. Zespół istnieje od 2012 roku i gra szeroko pojęty rock and roll, w którym znajdziemy i stonerową opieszałość i grungeowe brzmienie. Muzyka jest jednak na tyle mocna, że często wpada w metal. Dobrze więc koreluje to z tytułem, bo jest to prawdziwa eksplozja wolności.

Więcej Komentarz
Recenzje :

Sounds Like The End Of The World - Stories

Sounds Like The End Of The World, Stories, post rock

Przyznam, że miałem kłopot z rozgryzieniem nowej płyty Sounds Like The End Of The World. Nie jest to bowiem łatwa muzyka i nie jest przewidywalna. Można przesłuchać ją kilka razy, a wciąż nie wiedzieć jak ją odbierać i w ten sposób ciągle odkrywać ją na nowo. Instrumentalny post rock powoli odsłania swoje atuty i zabiera w podróż w szarej czasoprzestrzeni, opatrzoną tytułem „Stories”.

Więcej Komentarz
Recenzje :

Szept - Krzyk Czarnej Ziemi

Hell Is Here Production, Szept, Krzyk Czarnej Ziemi, black metal

Kasetę dostałem do recenzji. Nawet nie wiecie jak się ucieszyłem. Że, gdzieś tam, w głębokim podziemiu, są jeszcze takie wydawane to ja wiem. Mam nawet tego trochę, ale żeby tak przysłali, to się jeszcze nie zdarzyło. A jest to, wydane przez Hell Is Here Production, debiutanckie demo zespołu Szept „Krzyk Czarnej Ziemi”. Pochodzą z Rybnika, co jest o tyle ważne, że, jak już naprowadzają tytuł i okładka, górnictwo jest tu przewodnim tematem, a czarna ziemia to śląska ziemia.

Więcej
Komentarze
lord_setherial : To jest wręcz zajebiste! Gorąco polecam wszystkim maniakom czarnego Metalu....