Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

Impreza Masowa. Strona: 2

Wysłany: 2013-03-11 10:58 Zmieniony: 2013-03-11 11:38

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

Jeszcze parę rzeczy mi się przypomniało.

Realizowałem też kilkadziesiąt odcinków audycji o folku, kultura Celtów, Wikingów, Helwetów, wschodnich Słowian itp. przeplatanych muzyką. Prowadzący był akurat z Lublina, ze dwa razy nie mógł przyjść więc go wtedy zastępowałem. Wiem, że po studiach wrócił do Lublina, ciekawe co porabia.

Anyway skoro trzymamy się klimatów (podzmienia, zamki, dziedzińce, kościoły) to ja bym szedł właśnie w stronę gotyku i folku, a z blackiem czy deathem już nie przeginał.

Najlepiej bawiłbym się przy czymś w stylu Epica, Eluveitie, fajnie byłoby znaleźć coś ciekawego polskiego, ale nie mam kontaktów w branży managerskiej.

Powtarzam się też często, ale jak dla mnie w pojedynku ciastka&herbata vs piwo&chipsy stawiałbym bardziej na to pierwsze.

No i nad nazwą trzeba by się zastanowić, żebym mógł sprecyzować nazwę domeny w necie. Może właśnie coś w stylu Goth&Folk Metal Fest czy jakieś podobne kombinacje.

I termin bardziej precyzyjnie, np. dwudniowa impreza weekendowa.

edit:
Wolałbym wrzesień, ale 19 października to akurat sobota z pełnią księżyca, więc może ten weekend by najlepiej pasował.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2013-03-11 12:26 Zmieniony: 2013-03-11 12:51

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

Nie mam nic przeciwko różnorodności, ale jednak bym nie przesadzał. DT nawet lubię, Rotting Christ brzmieniowo ujdzie, ale się nie zmieścimy ze wszystkim jak się nie będziemy trzymać planu :-/ Jak dla mnie ok. 80% musi być zaplanowana, a 20% na improwizacje i solówki - co kto lubi. Bo w najgorszym razie impreza uda się na 60%, a jeśli się zgramy wszyscy to będzie 100% rewelacja. Czyli - ułatwiamy sobie współpracę, a nie utrudniamy

To powyższe było o zespołach na żywo, a nie z odtwarzacza - tzn. wiadomo, że nie uda się zaporosić kilkunastu kapel z każdego nurtu.

Co do miejscówek w Lublinie to się nie znam, może nowe propozycje są lepsze, ale trudno mi ocenić. Tak czy inaczej dzięki za tipa, bo może będzie warto przy okazji poszwędać się po ciekawych miejscach w Lublinie poza imprezą.

Aha, i co to jest ten Księżyc Myśliwych? Wolę normalne daty z cyferkami, bo się znowu nie dogadamy


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2013-03-11 13:01 Zmieniony: 2013-03-11 13:16

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

[quote:009d2fa15a="LuthienYavetil"]A szwędając się po Lublinie katowskiego kamienia przez przypadek nie dotykaj (jest przy Jezuickiej). To pecha przynosi, albo nawet gorzej... [/quote:009d2fa15a]
Nie no, wiadomo, że w nocy w obcym mieście na przypadkowego przechodnia czyha wiele niebezpieczeństw, więc sam się nie będę nigdzie szwędał

Przy okazji przydałoby się zorganizować jakieś grupowe noclegi, zwłaszcza jeśli miałoby to trwać dwa dni albo przynajmniej miejsce gdzie można się umyć. No chyba, że jednak jeden dzień - to można wytrzymać.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2013-03-11 17:31

saurus (Anciliae)
saurus
Posty: 249
Stare Bojanowo//Leszno//Poznań

Dokladnie trzeba by było pomyśleć czy impreza trwała by dzień czy dwa dni...
Bez watpienia data jest dobra.
Co do muzyki hm no fajnie by było gdyby
wszystkiego było potrochu.
Z naciskiem na klimat zamków i dawnej epoki.
Można by było też dodac Troszke utworow
z Pagan Metalu.
Też jest klimacik.


Ludzie byli dawniej bliżsi sobie. Musieli. Broń nie niosła daleko.


Wysłany: 2013-03-11 19:11 Zmieniony: 2013-03-11 19:13

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

[quote:3e5a69d51f="LuthienYavetil"]Termin - mnie osobiście kusi Pełnia Księżyca Myśliwych. [/quote:3e5a69d51f]
[quote:3e5a69d51f="Yngwie"]Wolałbym wrzesień, ale 19 października to akurat sobota z pełnią księżyca, więc może ten weekend by najlepiej pasował. Aha, i co to jest ten Księżyc Myśliwych? Wolę normalne daty z cyferkami, bo się znowu nie dogadamy [/quote:3e5a69d51f]
[quote:3e5a69d51f="http://www.twojapogoda.pl"]Październikowa pełnia naszego naturalnego satelity określana jest mianem Księżyca myśliwych, gdyż właśnie oni wybierali się dawniej o świcie ze swymi czworonożnymi przyjaciółmi na łowy.[/quote:3e5a69d51f]
[quote:3e5a69d51f="saurus"]Bez watpienia data jest dobra.[/quote:3e5a69d51f]
Ale się trzeba naczytać między wierszami, żeby dojść do porozumienia, no.

Co do repertuaru to ja też za klimatem zamkowym i pagan metal, zwłaszcza polski by pasował. Ale męczyć dodatkowo dżizasa greckim black metalem (Rotting Christ) to jak dla mnie przesada - wystarczy, że katolicy robią to co tydzień.

A tak w ogóle to jak patrzę na tytuły aktualnych festów do wyboru to aż się prosi, żeby było coś normalnego też. Wiem, że jest wolność słowa i se można nazwać wszystko po swojemu, ale jak nie Agonia Chrystysa i Dupa do Buzi, to Sadystyczny Festiwal przy którym organizatorzy ubolewają, że się Masowe Morderstwo nie pojawi z powodu trudnych negocjacji z zespołami, heh. Jak się komuś nie podoba to można jeszcze wybrać Metalową Rzeźnię Piłą Łańcuchową i to wszystko w ciągu tygodnia - chyba jakaś promocja.

W skrócie i do rzeczy:
- 19 październik - sobota, Pełnia Księżyca Myśliwych z opcją na niedzielę, Lublin
- metal - gothic, folk z domieszkami pagan i zobaczymy co będzie jeszcze pasowało.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2013-03-11 19:34

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

I znowu miałbym problem z przemytem ciasteczek i herbaty w tej sytuacji, heh


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2013-03-11 19:55

saurus (Anciliae)
saurus
Posty: 249
Stare Bojanowo//Leszno//Poznań

Myślę że można by było zrobić mała listę utworow
lub kapel wtedy było by jasne zeznanie co
mamy co możemy dodac a co usunąć.
Jednym słowem kasting.
Każdy mógłby coś dać od siebie,swa opinię
na temat utworow i kapel na liście powiedziec.
Czy poprostu stworzyć osobny temat co do listy?


Ludzie byli dawniej bliżsi sobie. Musieli. Broń nie niosła daleko.


Wysłany: 2013-03-11 20:34 Zmieniony: 2013-03-11 20:39

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

Najwięcej zależy od Luthien - jeszcze się nie zdecydowała na miejscówkę. Kolejna kwestia to zespoły na żywo - jeśli ma być coś na żywo, to trzeba się tym zająć wcześniej - ceny biletów, doprecyzowanie warunków.

Trudno byłoby namówić kilkadziesiąt znających się wcześniej osób na przyjazd do Lublina po to, żeby posłuchać playlisty z Winampa, czyli znowu nikt by się nie ruszył.

A co do stronki - to jasne, że jest do wykorzystania - np. jak masz zdjęcia miejscówki, to mogę tam umieścić, zmienić tło i ustawić pokaz slajdów. Możemy też zrobić harmonogram - godzina po godzinie - co będziemy robić, co w planach, jakie atrakcje, a na koniec opiszemy jak się udało i np. wrzucimy zdjęcia do galerii.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2013-03-11 20:48

no ryzyko jest,przyjedziemy u tu normalna impra dla miejscowych...


Kropla drąży skałę


Wysłany: 2013-03-11 21:10

saurus (Anciliae)
saurus
Posty: 249
Stare Bojanowo//Leszno//Poznań

Spoko jak na Królową przystało.
Z tą stroną to bardzo dobry pomysł.


Ludzie byli dawniej bliżsi sobie. Musieli. Broń nie niosła daleko.


Wysłany: 2013-03-11 21:17

wybieracie sie w tym roku na jakies koncerty,moze jakis browar


Kropla drąży skałę


Wysłany: 2013-03-11 21:21 Zmieniony: 2013-03-11 21:34

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

Oj, Luthien - pada tyle różnych propozycji, że wyłapywanie konkretnych i aktualnych informacji, to nie lada sztuka

Mnie już praktycznie przekonało kilka argumentów:
- co najmniej kilka znających się osób w klimacie
- chęć zajrzenia na wschód Polski, bo wstyd się przyznać, ale pół Europy zwiedziłem, ale wschodniej Polski jeszcze nie,
- bliskość Roztocza i może Polesia, o które bym zahaczył po imprezie (dlatego zero alkoholu)

Mogę wypaść, jeśli będę w robocie lub inny przypadek losowy, ale bardzo chciałbym przyjechać.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2013-03-11 21:30

saurus (Anciliae)
saurus
Posty: 249
Stare Bojanowo//Leszno//Poznań

Nie tylko Ty Bracie tam nie byłeś :-)
a ludzie ostro reklamują te ziemie więc
jak dla mnie Ogien z Dupy....y trzeba się
wybrać.


Ludzie byli dawniej bliżsi sobie. Musieli. Broń nie niosła daleko.


Wysłany: 2013-03-11 21:58

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

[quote:bc505e3130="LuthienYavetil"]No to najwyższy czas przyjechać na Lubelszczyznę. :-)[/quote:bc505e3130]

Mhm, znowu zejdziemy z tematu imprezy masowej, ale ja z kolei polecam Jurę Krakowsko-Częstochowską i ok. 180km Szlak Orlich Gniazd - za jednym zamachem zobaczysz po drodze kilkanaście zamków i warowni i inne atrakcje - jaskinie, skałki itp.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2013-03-11 22:03


Na 100% na Septic Flesh i CP. Chyba, że jakieś licho człowieka weźmie
ja Iron Maiden Łodz,Bogowie w Warszawie,Entombed w Jaworznie,byc moze Hypocrisy w Krakowie


Kropla drąży skałę


Wysłany: 2013-03-11 22:04

saurus (Anciliae)
saurus
Posty: 249
Stare Bojanowo//Leszno//Poznań

Jak tu nie przyjść w zbroi :-)


Ludzie byli dawniej bliżsi sobie. Musieli. Broń nie niosła daleko.


Wysłany: 2013-03-19 14:56

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

Znowu się zaciąłem przy kilku kwestiach, które są mi jeszcze potrzebne do uzupełnienia info na stronie :-/

Właśnie na temat bezpieczeństwa z punktu widzenia ludzkiego i gospodarczego. Przyda się też znajomość kultury regionu, a zwłaszcza język, którym się rozmawia z miejscowymi, bo z oficjalnego punktu widzenia na Lubelszczyźnie jest chyba najmniej bezpiecznie :-/

No i strój - na przykład chyba lepiej wziąć plecak turystyczny niż wojskowy a na bardziej czarno przebrać się na miejscu i tam dopasować do klimatu.

A co do czynnika ludzkiego to mam na myśli ilość osób - wychodzi mi, że 50-70 osób to optimum w momencie występu zespołów, czyli pewnie wieczorem.

Najdalej byłem w Górach Świętokrzyskich, Beskidzie Niskim i Bieszczadach i akurat ja w ogóle nie miałem problemów z porozumieniem z miejscowymi, ale ci, którzy zachowywali się bardziej agresywnie albo zbyt swobodnie problemy już mieli.

I z budżetem dla przyjezdnych też nie mogę sobie poradzić, za mało danych.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło