Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

chaos i paplanina. Strona: 1

chaos i paplanina Wysłany: 2006-09-27 11:30

mam kilka uwag natury technicznej jak i merytorycznej dot. forum DP... niby wszystko jest cacy, dla kazdego coś miłego ale po pierwsze panuje tu niezły chaos, w konkretnych dzialach dot. jakiejs dziedziny pojawia sie tematy w ogole tam nie pasujace, wziete chyba z kosmosu :] mysle ze modowie powinni wziasc sie ostrzej do roboty i jak trzeba zwracac uwage ludziom, a jak nie przynosi skutku wyrzucac posty :P nie podoba mi sie tez to ze najnowsze komentarze sa na gorze- trudniej wtedy sledzic dyskusje na dany temat dalej... generalnie mało kto pisze tu konkretnie na jakis temat, najczesciej spotyka sie nie konczace sie "pogadanki" ktore nie wiadomo dokad prowadza :P zaczynam sie zastanawiac czemu służy takie forum?

to takie moje ogolne wrazenia po paromiesiecznym pobycie tu zastanówcie się sami...


"każdy tańczy na swej linie pośród swoich znaczeń każdy w oczach widzów ginie gdy tańczy na pokaz"


Wysłany: 2006-09-30 13:37

[color=violet:ac64744de5]Cały czas sie zastanawiamy... zwracanie uwagi ludziom i pilnowanie tematyki jest trudniejsze niż może się wydawać, trudno czytac na bieżąco wszystkie tematy, a jeśli komuś coś nie odpowiada to zawsze może to zgłosić do moderatorów, najlepiej podając odpowiedni link (w najbliższym czasie, powinna pojawić się przy postach opcja "zgłoś moderatorowi")... tylko, że jeszcze nigdy się to nie zdażyło, przynajmniej za mojej kadencji jako moderatora.

A co do kolejności wyświetlanych postów ustala się go samemu zgodnie z upodobaniem, jak otworzysz jakiś temat to nadole zawsze jest opcja w jaki sposób posty mają być wyświetlane, więc jeśli nie odpowiada Ci, że wyświetlają sie najpierw najnowsze po prostu to sobie zmień.[/color:ac64744de5]


"Uważaj, żeby nie pomylić nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."


Wysłany: 2006-09-30 21:40

[quote:57290367fa="Gwynbleidd"]A co do kolejności wyświetlanych postów ustala się go samemu zgodnie z upodobaniem, jak otworzysz jakiś temat to nadole zawsze jest opcja w jaki sposób posty mają być wyświetlane, więc jeśli nie odpowiada Ci, że wyświetlają sie najpierw najnowsze po prostu to sobie zmień.[/quote:57290367fa]

Tylko, że trzeba to robić za każdym razem. Gdzieś tam już pisałem, że lepiej by było gdyby każdy user mógł sobie ustawić indywidualnie i na stałe, czy chce posty "rosnąco", "malejąco" a może nawet losowo
To uwaga trochę poza tematem, ale temat jest o mówieniu nie na temat, więc nikt się nie może przyczepić.



Wysłany: 2006-10-03 12:43

Gwynbleidd... że jest trudno nie musisz mi mówić bo znam to z autopsji myśle, że rozwiązaniem mogloby byc zwiekszenie ilości modów tak żeby kazdy dział mial co najmniej dwoch roznych ;P
co do drugiej kwestii to rzeczywiście musiałam tego nie dopatrzyc ale teraz już jest cool


"każdy tańczy na swej linie pośród swoich znaczeń każdy w oczach widzów ginie gdy tańczy na pokaz"


Wysłany: 2006-10-03 13:02

[color=violet:6d73087460]ja nie rozumiem co komu przeszkadza że w danym tmacie pojawia sie offtop (zwłaszcza jeżeli temat zaczyna umierać śmiercią naturalną)?[/color:6d73087460]


jestem na www.myspace.com/xxmad_crowxx i na fotce pod nikiem missyxxlouve więc poszukajcie jak chcecie coś wiedzieć o mnie


Wysłany: 2007-06-30 17:58

[quote:5d4659edad="Missy_Louve"][color=violet:5d4659edad]ja nie rozumiem co komu przeszkadza że w danym tmacie pojawia sie offtop (zwłaszcza jeżeli temat zaczyna umierać śmiercią naturalną)?[/color:5d4659edad][/quote:5d4659edad]Missy...za tego posta masz u mnie nobla. Dokładnie to samo myśle. Precz z moderatorami :!: Użytkownicy sami ustalą kiedy sie topik wyczerpie :twisted:

Swoją drogą...taki mod...czasem sie jednak przydaje :wink:


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Wysłany: 2007-07-02 06:13

[quote:15d58b761a="Missy_Louve"][color=violet:15d58b761a]ja nie rozumiem co komu przeszkadza że w danym tmacie pojawia sie offtop (zwłaszcza jeżeli temat zaczyna umierać śmiercią naturalną)?[/color:15d58b761a][/quote:15d58b761a]

Forum bardzo czesto odwiedzają nowi użytkownicy. Bardzo czesto są to ludzie, których zdanie może Was zaciekawić, rzucić jakieś nowe światło na poruszane problemy na forum... ale zaglądając tu i spotykając się w kazdym temacie z offtopem, który zwykle rozwija sie na kilkanaście stron i dotyczy wszystkiego (a najcześciej osobistych relacji pomiędzy użytkownikami) trudno sie włączyć w dyskusję. Przykładem tego jest fakt jak rzadko pojawia się w temacie w którym trwa offtop nowy użytkownik, który go przerywa znów kierując go na właściwą dyskusję.
Jeżeli w większości tematów byłby offtop. Nowy użytkownik (potelncjalny z potencja) przeglądając nasze forum uciekłby stąd szybciej niż tu zajrzał. I tak w bardzo krótkim czasie na forum zostałaby tylko garstka użytkowników, którzy już doskonale znają zdanie innych na wszystkie tematy i robi sie po prostu... nudno. Cholernie nudno.


Użytkowniku! Nie bój się używać linku "Zgłoś moderatorowi"! :D


Wysłany: 2007-07-02 09:50

Moze wywalić forum? - i tak mało kto tego używa...


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2007-07-02 09:54

[quote:7e1aebe392="amorphous"]Moze wywalić forum? - i tak mało kto tego używa...[/quote:7e1aebe392]

Jestem definitywnie przeciw... Odbierzemy wtedy obywatelom DP głos.


Użytkowniku! Nie bój się używać linku "Zgłoś moderatorowi"! :D


Wysłany: 2007-07-02 10:05

No tak "Vox populi, vox Dei"


Life is complex: it has both real and imaginary components


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło