Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Kącik Oldschoolowego Deathmetalowca. Strona: 7

Wysłany: 2009-02-28 08:28

w 92 roku wychodzi bardzo ciekawy debiut amerykanskiego Baphomet "The Dead Shall Inherit",muzyka zawarta to zwykły ,klasyczny death w średnich tempach z piekielnym grovlem ,w natłoku kapel w tamtym czasie material chyba zostal zbyt szybko odstawiony.Chłopaki po problemach z nazwa zmieniają ostatecznie swój szyld na Banished i nagrywają "Deliver Me unto Pain " kręcą klip do tytułowego numeru po czym kapela się rozsypuje .Dwie nazwy dwie płyty koniec ,szkoda bo mimo braku rewolucji tego materiału słuchało się wyśmienicie ,w obecnym czasie ciężko spotkac coś w podobnych klimatach ,znacie ,słuchacie czy wszyscy już przerzucili sie na Pitera Kupiche i Gosie A.?????



Wysłany: 2009-02-28 08:40

Nie znam :) A z Piterem Kapuchą i MałaGorzałą A. nie chce miec nic wspołnego


.


Wysłany: 2009-02-28 09:05

dobra ,dobra już nie kituj :lol:
Vanessa Warwick często puszczała na HB http://www.youtube.com/watch?v=DhyXyuHf1Fo



Wysłany: 2009-02-28 09:16

:twisted: a ja tymczasem wałkuje Gorguts - From Wisdom to Hate. Pierwszy kontakt z tym albumem i musze powiedzieć, że trochę mnie ... nudzi :/


.


Wysłany: 2009-02-28 09:40

mnie ogolnie Gorguts nudzi choć robilem kilka podejśc na przestrzeni lat od wydania "Considered Dead",nie moge ich rozgryźć spróbuje po 10 browarach :lol:



Wysłany: 2009-02-28 09:50

W sumie tyo lubie "Obscurą" - bardzo oryginalne podejscie do death metalu, ale faktycznie - wyczerpujace są te odsłcuhy. Ostatnio znowu mam zajawke na Theory In Practice (zwłaszcza pierwsze 2 płyty). Zna ktos ? Co o tym sądzicie ? Dla mnie Peter Lake (gitarzysta) to geniusz :))


.


Wysłany: 2009-02-28 10:09

TIP dobry



Wysłany: 2009-03-01 10:15

Taaaak, wtedy to ja miałem ze 4 lata i bardzo kochałem Death, Massacre i Obituary :lol: i zawsze oglądałem Headbanger's Ball


.


Wysłany: 2009-03-01 11:23

Massacre-From Beyond piekna sprawa i najlepszy ich album ,widzialem zespół na Metalmanii lata temu.



Wysłany: 2009-03-01 12:06

Zaraz zrobicie na mnie nagonke pewno, ale dla mnie "From Beyond" to szare przecietniactwo. Co prawda zespół tworzą byli muzycy Death, ale nie zapominajmych że Chuck Schuldiner Norris podziekował im, bo nie nadążali z ropzwojem muzycznym. Ja nie widze z tym albumie (innych płyt Massacre nie znam)niczego ponad przecietnosć.

Pytanie inne: co sądzicie o Benediction ? Jak dla mnie solidni rzemieślnicy. 2 lata temu bardzo fajny wyst ęp na Metalmanii dali :)


.


Wysłany: 2009-03-01 12:58

zupełnie nie mój klimat...



Wysłany: 2009-03-01 14:00

A mi sie chyba najmniej podoba - zapewne przez złe brzmienie garów ... no i ten cover :roll:


.


Wysłany: 2009-03-01 15:47

[quote:53304e28b7="SamborNS"]Czy nie zapomnieliście o BAPHOMET'CIE? kultowa kapelka! szkoda że znalazłem tylko JEDEN ich album "The Dead Shall Inherit"! mam rzecz jasna na MC oryginał z 1992r.! prawdziwe oldschool'owe granie, na dodatek w dobrym smaku...[/quote:53304e28b7]
:lol: zapraszam do mojego posta z soboty (nagrali 2 płyty lecz pod innymi nazwami)



Wysłany: 2009-03-01 22:14

EOS ciekawy zespół, choc uważam ze Swano był lepszym kompozytorem niż instrumentalistą.


.


Wysłany: 2009-03-13 08:49

Nie wiem czy ktoś wspominał Napalm Death? Może to nie jest przykład typowego death metalowego bandu, ale to właśnie ich muzyka inspirowała do mocnego i szybkiego grania m.in. Morbid Angel. Młody Azagthoth był zachwycony nagraniami i przede wszystkim szybkością Napalm Death, a późniejsze płyty jak Harmony Corruption czy Utopia Banished to klasyki gatunku


Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich


Wysłany: 2009-03-13 08:55

Nom, zgodze sie, że złote czasy napalmów to płyty "Harmony ...', "Utopia..." oraz "Fear emptiness ...". Niewątpliwie zesp[ół inspirujący, choc jak dla mnie ostatnie płyty sa co najwyzej poprawne


.


Wysłany: 2009-03-13 18:15

lata temu w thrash'em all przeczytalem recenzje o zupełnie nieznanym zespole resurrection i ich debiutanckim "embalmed existence " zainteresowany pozytywnym opisem ww płyty załatwiłem material w nieodżałowanym sklepie przy karmelickiej odpaliłem i usłyszalem ,krotko ,zwięźle i na temat szybki techniczny death w 100% made in usa .płyta chyba slabo promowana bo niewiele znanych mi osob o niej słyszalo .sama kapela zwinęla się by po latach ciszy wydac rok temu drugi album "mistaken for dead" zawarta nań muza chyba jeszcze bardziej przemyslana i nieco łagodniejsza choc to nadal death najwyższych lotow ,znacie ,lubicie ,macie skarpety z ich logo?



Kącik Oldschoolowego Deathmetalowca - DarkPlanet.Pl He Wysłany: 2009-03-21 14:16

Tak wszystko ładnie,pięknie a ja chciałbym dodać ekipke pana Swano,PAN-THY-MONIUM,która już wtedy odjechała konkretnie w bok ,od wyeksploatowanego na maksa stylu



Wysłany: 2009-03-21 14:23

Nom, panthymonium bardzo ciekawą muzykę tworzyli, choc żaden z ich wydawnictw mnie nie zabiło. Nie wiem czemu ale w ogole twórczosć Dana Swano nie pasi mi


.


Wysłany: 2009-03-21 17:15

He,he stary teraz to nic wielkiego,ale na tamte czasy Dawn Of Dreams zamiatał amerykańskie kapelki z wyszlifowanym brzmieniem morrisound



Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło