Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Góry. Strona: 7

Wysłany: 2008-07-24 15:09

[quote:aa6d65fe3e="gothic_girl"]...Miejsce do którego będę wracać zawsze:)[/quote:aa6d65fe3e]Tym bardziej jeśli sie w nich urodzisz i to właśnie one są Twym domem rodzinnym :wink:
Wielu ludzi z gór woli je opuścić bo im np już zbrzydły. A mnie jest ich cały czas mało. Siedze w nich siedze i siedze i dalej mi mało. Wciąż mało mi tego powietrza, wciąż mało widoków. Mam zatem ogromną nadzieję, że resztki życia spędzę właśnie tutaj. Wśród tych monumentalnych wzniesień.


"God made me a cannibal to fix problems like you."


Wysłany: 2008-07-25 15:52

Góry? Góry...góry to góry srebrna odznaka GOT w kieszeni...Bieszczady w głowie, Pieniny, góry stołowe i inne... no i oczywiście Beskidy...za rok rozpoczynam kurs na przewodnika beskidzkiego ;P "W górach jest wszystko co kocham" jak to mówi pewna stara piosenka:)
Tylko mała rada dla ludzi ze stolicy: Tatry to nie jedyne góry w Polsce:), wiecie że statystycznie w Tatrach najwięcej ofiar to właśnie mieszkańcy stolicy bądź okolic?;P


Nauka uczyniła z nas Bogów, zanim jeszcze zasłużyliśmy na to by być Ludźmi...


Wysłany: 2008-08-14 23:14

gothic_girl (Bicz)
gothic_girl
Posty: 366
Skierniewice/Warszawa

Przede mną weekend własnie w Tatrach :twisted:


...pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko...


Wysłany: 2008-08-15 08:14

ja bylam w lipcu tego roku 3 tygodnie w Górach Świętokrzyskich:) Góry niskie, może i nie ma tylu atrakcji co w Tatrach, ale są piękne. Polecam :)


Yttligare Ett Steg Närmare Total Jävla Utfrysning...


Wysłany: 2008-08-18 11:37

gothic_girl (Bicz)
gothic_girl
Posty: 366
Skierniewice/Warszawa

Niestety już wróciłam Jeżeli tylko nadarzy się okazja to wracam tam!


...pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko...


Wysłany: 2008-09-06 20:16

[quote:15230ecf4d="Diarmad"]Góry? Góry...góry to góry srebrna odznaka GOT w kieszeni...Bieszczady w głowie, Pieniny, góry stołowe i inne... no i oczywiście Beskidy...za rok rozpoczynam kurs na przewodnika beskidzkiego ;P "W górach jest wszystko co kocham" jak to mówi pewna stara piosenka:)
Tylko mała rada dla ludzi ze stolicy: Tatry to nie jedyne góry w Polsce:), wiecie że statystycznie w Tatrach najwięcej ofiar to właśnie mieszkańcy stolicy bądź okolic?;P[/quote:15230ecf4d]

Beskidzkiego? Jak miło, może gdzieś kiedyś na szlaku się spotkamy. :) moje starania tegoroczne na odznakę niestety poszły na marne, najpierw z powodu "losu" a teraz z kompletnego braku czasu.
Wypadki to pewnie z pewności siebie. Osobiście polecam Beskidy.


"Człowiek rozsądny przystosowuje się do świata, nierozsądny stara się przystosować świat do siebie. Stąd wszelki postęp pochodzi od nierozsądnych. " G.B. Shaw


Wysłany: 2009-01-14 07:21

eIcILipse (Bicz)
eIcILipse
Posty: 346
miasto magiczne

Też Beskidy właśnie, polecam , szczególnie Stożek, świetny stok, fajne miejsce docelowe na wypad rowerowy (szczytami) dobre miejsce do postawienie glajta, a i galop szaleńczy też można uskutecznić


Facet z moich marzeń pieści tak, że przestałam szukać ziemskich kochanków. ;D


Wysłany: 2009-01-14 21:33

Po co pchać się tam gdzie ludzi najwięcej [Zakopane, Wisła, i inne rozgłośnione], najlepiej wędrować tam, gdzie spokój - a góry równie piękne albo i piękniejsze.:) Osobiście ciągnie mnie w Bieszczady, których nigdy jeszcze nie odwiedziłam - a ich dzikość przyciąga. Blisko mi w Beskidy, to i choćby z balkonu nieraz piękny zarys widać, o wschodzie słońca szczególnie. Polskie góry mają wiele do zaoferowania, uroku wiele w sobie mają, nie musząc być od razu wielkimi masywami. Ot!:)



Wysłany: 2009-01-14 22:32

W Bieszczady wcale już nie jeździ tak mało ludzi. Z 15 lat temu jeździło tam mało ludzi (w porównaniu z np. z Sudetami). Ale mimo to są to góry do których muszę od czasu do czasu wrócić, posiedzieć nad strumieniem, wypić piwo w Bazie (a najlepiej wiele piw/win/czycosienawinie) i połazić trochę po tym błocie w lasach i na połoninach;].


I'm rolling like a stone... never creep.


Wysłany: 2009-01-14 23:23

[quote:1b62c066b3="horseman"]W Bieszczady wcale już nie jeździ tak mało ludzi.[/quote:1b62c066b3]niestety prawda, ale i tak coś tam bardzo przyciąga, zwłaszcza, gdy ekipę ma się dobraną to nic, jak tylko wędrować(:


I sure could use a vacation from this silly shit, stupid shit. https://www.facebook.com/husky.love.racingteam


Wysłany: 2009-01-15 11:37

mara (Anciliae)
mara
Posty: 509
Kotlina Kłodzka, Wratislavia

Ja w schronisku w górach spedzalam Sylwestra(ostatnio staram się tak z roku na rok) i muszę przyznać, ze takiego klimatu zaznaje się tam tylko raz w roku. Właśnie wtedy. A że tym razem były jeszcze gitary, to klimat sie pomnożył. Z racji, żem baba z gór, to jak wracam do domu i mam czas, to lubię zaprzęgnąć psa i pójść do lasu na spacer po pagórkach. Tylko ja, las, mój pies i niepewność, w jakiej wiosce zejdę :) Eeeech rozmarzyłam się...


"Nagość, phoszę państwa, jest demagogiczna, jest wphost socjalistyczna, bo i cóż by było, gdyby gmin odkhył, że nasza dupa taka sama?!"


Wysłany: 2009-03-11 12:10

mara (Anciliae)
mara
Posty: 509
Kotlina Kłodzka, Wratislavia

[quote:0d33eac86f="Ariien"]Liczy się raczej przyroda, widoki, długie, piesze wędrówki, czas na przemyślenia, zwiedzanie zamków i spędzanie nocy w jaskiniach. [/quote:0d33eac86f]

Nocowałaś w jaskini? :D lol :D A gdzie? :)


"Nagość, phoszę państwa, jest demagogiczna, jest wphost socjalistyczna, bo i cóż by było, gdyby gmin odkhył, że nasza dupa taka sama?!"


Rumunia - piękne,mało znane i eksplorowane góry Wysłany: 2009-03-11 12:42

Góry Fogaraskie http://pl.wikipedia.org/wiki/G%C3%B3ry_Fogaraskie
Niezwykłe krajobrazy, dziko i olbrzymie przestrzenie, można namiotować.Poza tym kraj na kieszeń gota( no i ojczyzna Drakuli :D )


Do not quote - think for yourself


Wysłany: 2009-03-11 12:52

Bardzo lubię góry i choć nasze polskie są wspaniałe, to nie żebym się chwaliła ale zdecydowanie wole szwajcarskie Alpy, szczyt Matterhorn wzbudza we mnie ogromny respekt, strach a jednocześnie dziwną fascynację.
A z resztą czy to ważne gdzie góry zawsze powinny budzić respekt a jednocześnie zachwycać!


Żyj i pozwól żyć innym; tak jak ty nie lubisz kiedy ktoś narusza twą przestrzeń życiową tak ty nie ładuj się na siłę w życie innych!!!


Wysłany: 2009-03-11 14:45

A ja mam super bo góry na codzień :) :) Chociaż dzis np niebyło prawie nic widać...


Paint it black


Sowie Wysłany: 2009-06-04 14:57

Ostatnio Sowie:

http://picasaweb.google.pl/jakubpas/Eulengebirge#


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2009-08-05 15:35

na mnie duże wrażenie wywarły Dolomity, cudo natury - tak można to krótko ująć :D



Wysłany: 2009-09-10 15:58

Ja mogę polecić Ukrainę jeśli chodzi o góry. Tak na 2-tygodniową wyprawę idealne. Bardzo mało ludzi a góry przepiękne mają. Poza tym plusem jest fakt, że można rozbijać namioty i palić ogniska w dowolnym miejscu (poza Parkami Narodowymi).

Ja w tym roku odwiedziłem Świdowiec i mile wspominam tę wyprawę. Dużo strumieni, więc nie trzeba nosić ze sobą hektolitrów wody jak na Gorganach i nie są tak oblegane jak Czarnohora. Rzadko kiedy spotykaliśmy ludzi a jeśli już to byli naprawdę sympatyczni i zawsze hojnie częstowali bimbrem własnej roboty.


Użytkowniku! Nie bój się używać linku "Zgłoś moderatorowi"! :D


Wysłany: 2009-09-10 16:47

Przekonales mnie tym bimbrem


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2009-09-10 16:49

[quote:90cfbf3131="amorphous"]Przekonales mnie tym bimbrem [/quote:90cfbf3131]

Jeśli nie jest elficki z szyszek to też jestem przekonany


"The fear is not the fate I seek. My destiny will build upon, the mighty turbulence beyond. If I fall I will rise again"


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło