Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

W tym tygodniu czytamy.... Strona: 52

Wysłany: 2014-11-13 17:02

Szmytu (Matuzalem)
Szmytu
Posty: 765
Rumia/Wejherowo

Gillian Flynn - "Mroczny zakątek"


Noc jest ciemna i pełna strachów.


Wysłany: 2015-01-08 15:39

Szmytu (Matuzalem)
Szmytu
Posty: 765
Rumia/Wejherowo

Stephen King - "Cmętarz zwieżąt"


Noc jest ciemna i pełna strachów.


Wysłany: 2015-01-11 12:54

Ceiphied (Bicz)
Ceiphied
Posty: 1556
Nowa Sól - Zielona Góra

Andrews Virginia C. - "Mroczny anioł''


''Sztylet rani ciało, słowo - umysł.'' - Menander


Wysłany: 2015-02-09 10:12

Szmytu (Matuzalem)
Szmytu
Posty: 765
Rumia/Wejherowo

David Peace - "1977"


Noc jest ciemna i pełna strachów.


Wysłany: 2015-02-14 18:12

Stephen King - "Przebudzenie"



Wysłany: 2015-02-14 20:02

Piotr C. "Pokolenie Ikea" - Książka dość lekka, szybko się czyta, dostarcza dużo zabawy. Życie młodego prawnika w korpo w W-wie, impreza za imprezą, kluby, kobiety na jedną noc... nie szukając nic głębszego,ani bardziej wymagającego - książka dla odstresowania, pośmiania... polecam dla relaksu


Nauka uczyniła z nas Bogów, zanim jeszcze zasłużyliśmy na to by być Ludźmi...


Wysłany: 2015-02-18 15:13

Szmytu (Matuzalem)
Szmytu
Posty: 765
Rumia/Wejherowo

John Ronald Reuel Tolkien - "Władca Pierścieni"


Noc jest ciemna i pełna strachów.


Wysłany: 2015-02-19 01:31

Do Władcy Pierścieni mam ostrożne podejście... nie wiem czy to przez przekład...ale nie porwał mnie po prostu...opisy przyrody naprawdę niezłe...ale reszta... po filmie i opiniach o książce spodziewałem się mocniejszego kopa...a książka mnie zawiodła dość... jaki przekład polecasz?


Nauka uczyniła z nas Bogów, zanim jeszcze zasłużyliśmy na to by być Ludźmi...


Wysłany: 2015-02-19 17:11

Szmytu (Matuzalem)
Szmytu
Posty: 765
Rumia/Wejherowo

[quote:4bef92e40e="Diarmad"]Do Władcy Pierścieni mam ostrożne podejście... nie wiem czy to przez przekład...ale nie porwał mnie po prostu...opisy przyrody naprawdę niezłe...ale reszta... po filmie i opiniach o książce spodziewałem się mocniejszego kopa...a książka mnie zawiodła dość... jaki przekład polecasz?[/quote:4bef92e40e]

Przekład - Jerzy Łoziński
Wydawnictwo - Zysk i S-ka
Jest to książka wydana w 2008 roku.
3 tomy zebrane w jedną całość.

Za "Władcę" dopiero się zabrałem i aktualnie jestem na etapie rozdziału "Trzech to już kompania", więc nie mogę zbyt wiele opowiedzieć. Powiem tak - filmy widziałem wielokrotnie, a książkę zawsze chciałem przeczytać ze względu na niesamowitą przygodę bohaterów. Od dawna nie czytałem fantastyki, bo siedziałem z nosem w kryminałach skandynawskich i Stephenie Kingu. Po przeczytaniu paru rozdziałów mogę stwierdzić, że jest dokładnie tak jak było w filmie, tylko jakby to ująć... w książkowym wymiarze. Moja wyobraźnia całkiem nieźle kreuje przedstawianą w tej książce rzeczywistość, więc myślę, że będzie epicko


Noc jest ciemna i pełna strachów.


Wysłany: 2015-05-04 10:34

Szmytu (Matuzalem)
Szmytu
Posty: 765
Rumia/Wejherowo

Władca jakiś czas temu skończona, "Hobbit" trochę mnie nudził i go nie skończyłem, więc "Silmarillion" też odkładam na później.

Teraz czytam "Pana Mercedesa" Stephena Kinga.


Noc jest ciemna i pełna strachów.


Wysłany: 2015-05-05 10:15

[img:ec60b9b6cb]http://openbeta.pl/wp-content/uploads/2015/03/NTW_fanpage_awatar-515x735.jpg[/img:ec60b9b6cb]


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2015-05-08 22:32

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

[quote:c76bc9e582="Szmytu"]Za "Władcę" dopiero się zabrałem i aktualnie jestem na etapie rozdziału "Trzech to już kompania", więc nie mogę zbyt wiele opowiedzieć. Powiem tak - filmy widziałem wielokrotnie, a książkę zawsze chciałem przeczytać ze względu na niesamowitą przygodę bohaterów. Od dawna nie czytałem fantastyki, bo siedziałem z nosem w kryminałach skandynawskich i Stephenie Kingu. Po przeczytaniu paru rozdziałów mogę stwierdzić, że jest dokładnie tak jak było w filmie, tylko jakby to ująć... w książkowym wymiarze. Moja wyobraźnia całkiem nieźle kreuje przedstawianą w tej książce rzeczywistość, więc myślę, że będzie epicko
...
Władca jakiś czas temu skończona, "Hobbit" trochę mnie nudził i go nie skończyłem, więc "Silmarillion" też odkładam na później. [/quote:c76bc9e582]
Ja książki przeczytałem, gdy filmów jeszcze nie było. Też w ogóle nie mam dylematów typu "czy ten film jest taki sam jak książka" - po prostu reżyser też człowiek, ma swój gust, punkt widzenia i wyobraźnię. Obie formy mi się tak samo podobały, choć wielkim fanem nie jestem.

"Silmarillion" to trochę inna bajka, właściwie to zbiór opowiadań z dużą przewagą konkretnych, powiązanych ze sobą wydarzeń nad rozległymi opisami, a książka i tak długa - raczej dla ścisłowców. Wiedząc, że wszystko jest tam zmyślone, trochę mi było szkoda czasu na zapamiętywanie tylu szczegółów, ale i tak konsekwentnie doczytałem do końca.

Pamiętam, że w tamtym okresie czytałem dużo mitologii z różnych zakątków świata i to było wtedy dla mnie dużo ciekawsze.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2015-05-25 22:02

Szmytu (Matuzalem)
Szmytu
Posty: 765
Rumia/Wejherowo

Właśnie zakupiłem wszystkie trzy tomy "Achaji" Andrzeja Ziemiańskiego. Była to dość spontaniczna decyzja, ale nie spodziewałem się tylu negatywnych recenzji dotyczących tych książek. Mam nadzieję, że powieści mi się spodobają..

"Pan Mercedes" przeczytany. King jest mistrzem i 90 % jego twórczości trawię, więc jak zwykle się nie zawiodłem. "Odd Thomas" Koontza w formie komiksu również był bardzo przyjemny.




Noc jest ciemna i pełna strachów.


Wysłany: 2015-05-26 21:30

Donna Tartt - Szczygieł



Wysłany: 2015-06-16 16:02

Karlheinz Deschner - "Krzyż Pański z Kościołem. Seksualizm w historii chrześcijaństwa"


Suffer the pain of discipline or suffer the pain of regret!


4 grube tomy, ale warto Wysłany: 2015-06-16 18:02 Zmieniony: 2015-06-16 18:06

"Człowiek bez właściwości" Robert Musil
W znacznym stopniu prorocza wizja człowieka XX (i XXI w.), głęboka analiza psychologiczna relacji damsko męskich, ale także związków między nimi, a światem biznesu i polityki.
Rzecz napisana bardzo wymagającym, momentami skomplikowanym, ale pięknym i wciągającym językiem. Dla koneserów, choć nie tylko. Po wejściu w jej świat trudno z niego wyjść. Ciekawa też jest postać autora i jego losy.
http://www.polskieradio.pl/8/3668/Artykul/1227366,Czlowiek-bez-wlasciwosci-Dzielo-zycia-Roberta-Musila


Do not quote - think for yourself


Wysłany: 2015-06-16 19:23

Donna Tartt - Tajemna historia



Wysłany: 2015-06-18 00:41

"Identyfikacja Procesów" J.Figwer -wykłady
-.-

....
chyba tylko Amorphous zrozumie jaki to ból w d* na Automie...:-/


Nauka uczyniła z nas Bogów, zanim jeszcze zasłużyliśmy na to by być Ludźmi...


Wysłany: 2015-07-14 08:20

Thomas Mann - Czarodziejska góra



Wysłany: 2015-07-18 11:25

Donny90 (Bicz)
Donny90
Posty: 36
Międzychód


Gillian Anderson -"Nadchodzi Ogień" -ciekaw jestem jak radzi sobie z piórem pierwszoplanowa postać "Archiwum X" ; ) Stąd jak tylko uporam się z Ziemiańskim zabieram się za pierwszą część Sagi Końca Ziemi.



Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło