Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów

VGL - Video Games Live. 15/16.11.2016 - Katowice. Strona: 1

VGL - Video Games Live. 15/16.11.2016 - Katowice Wysłany: 2016-08-31 09:20 Zmieniony: 2016-08-31 09:20

Zacytuj:
Już w listopadzie po raz drugi do NOSPR zawita Video Games Live - najsłynniejsza trasa koncertowa muzyki z gier video, stworzona w 2005 roku przez Tommy’ego Tallarico, prawdziwą legendę branży oraz laureata licznych nagród (w tym rekordów Guinnessa, m.in. za największą widownię na koncercie symfonicznym, oraz najwięcej występów na trasie koncertowej muzyki symfonicznej).



Video Games Live od lat podróżuje po całym świecie, dając koncerty w najbardziej prestiżowych salach koncertowych z udziałem najsłynniejszych orkiestr symfonicznych. Koncert VGL to jednak więcej niż sama muzyka - to spektakularne widowisko z synchronicznymi projekcjami video oraz pokazem świateł, które od wielu lat niezmiennie przyciąga całe rzesze entuzjastów muzyki z gier. Od pierwszego koncertu w Hollywood Bowl w Los Angeles, Video Games Live zbiera doskonałe recenzje i grało w takich prestiżowych salach koncertowych jak Royal Albert Hall (Londyn), Konzerthaus (Wiedeń), Palais de Congres (Paryż), czy Auditorio Nacional (Madryt), by w 2015 roku dać pierwszy koncert w katowickiej siedzibie NOSPR.



W 2016 roku VGL powraca do NOSPR ze zdwojoną siłą: nie tylko odbędą się dwa koncerty (15 i 16 listopada), ale zostaną one uświetnione premierą muzyki z Wiedźmina w wydaniu Video Games Live, która dopiero po prawykonaniu w Katowicach na stałe zagości w repertuarze VGL. Koncertowi tradycyjnie towarzyszyć będzie strefa gier w Foyer NOSPR, w ramach której będzie można zapoznać się zarówno z najnowszymi, jak i klasycznymi grami video. Planowane są też konkursy z nagrodami, oraz mnóstwo innych atrakcji – serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników gier i nie tylko!



Bilety w sprzedaży od 14 czerwca 2016 w kasie biletowej NOSPR oraz online!



http://www.nospr.org.pl/pl/aktualnosci/359/video-games-live-15-16-listopada-2016



Byłem w zeszłym roku i muszę tę przyznać, że było to dla mnie muzyczne wydarzenie 2015 roku. Dane mi było usłyszeć znakomite aranżacje rockowo-symforniczne muzyki do serii gier MGS, Caslevania, Final Fantasy VII, Red Alert, Syberia, HoMM, Skyrim, Warcraft, Mass Effect, Chrono Trigger/Chrono Cross i wielu innych. Zresztą kto interesuje się tematem muzyki do gier niech oceni sam:





Ja podpowiadam, warto!


"If the radiance of a thousand suns were to burst at once into the sky that would be like the splendor of the Mighty One... Now I am become Death, the destroyer of worlds"


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło