Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Horrida - Budź Się

"Budź Się" jest drugą płytą Horridy, tak jak jej poprzedniczka została wydana całkowicie przez zespół. Ale już w pierwszym momencie da się zauważyć znaczną poprawę jakości dźwięku. A to dopiero początek zmian na lepsze, które zostały wprowadzone na "Budź Się". Można powiedzieć, że zespół dorósł muzyczne.

Po pierwsze nie jesteśmy już zamęczani długimi solówkami w każdym utworze. Jest to chyba najważniejsza zmiana. Po drugie nie odnotowujemy monotonii i zlewania się w jedną poszczególnych utworów. Mamy tutaj do czynienia z różnorodnością, co sprawia, że o wiele milej się słucha "Budź Się" niż "Libry". Także wokal Dominiki stał się jeszcze bardziej urzekający, co było miłym zaskoczeniem, ponieważ jak już wcześniej mówiłam na "Librze" był bardzo dobry. Teraz jest ocenę celującą, ba, nawet wyżej.

Ciekawym rozwiązaniem na płycie są utwory "Dolly" oraz zaraz po nim "…Nie Jest Głupia" łączące się pod względem muzycznym i tekstowym - "Głupia lalka, puste oczy ma…" w pierwszym utworze oraz odpowiedź w drugim "Lalka nie jest głupia…". Poza tym trzeba przyznać, gdy dostałam próbkę "Budź Się" to właśnie "Dolly" zachwyciła mnie najbardziej, a i teraz jest moim zdecydowanym faworytem na płycie.

"Nieufność" jest utworem bardziej pasującym do "Libry" pod względem muzycznym. Słyszałam go na koncertach już parę lat temu, jest jednym z najstarszych utworów na "Budź Się". Trzeba przyznać, że tekstowo zaniża poziom zespołu. Czarne kwiaty, czarne kamienie… wszystko czarne.

Innym utworem, na który warto zwrócić uwagę jest "Jesteś Sam" przeplatający się monolog z krzykiem na tle ostrzejszej muzyki gitarowej, po czym przechodzący w melancholijny śpiew wraz z delikatną, melodyjną muzyką.

Horrida rozwinęła skrzydła na "Budź Się". Mam nadzieję, że pozwoli jej się to wybić poza wąski krąg odbiorców, głównie ze Śląska. Zespół ten jest wart uwagi, byłby dobrym odświeżeniem dla polskiej sceny gothic metalu, gdzie większość zespołów, głównie tych z damskimi wokalistkami wzoruje się na Closterkellerze.

Tracklista:

01. Przed Tobą
02. Głos na Zawsze Uśpiony
03. Kochany Budź Się
04. Dolly
05. ...Nie Jest Głupia
06. Kiedy Światło Zgaśnie
07. Nie Ma Mnie
08. Kiedyś Ty
09. Nieufność
10. Jesteś Sam

Wydawca: płyta wydana przez zespół (2007)

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły