Killing Joke
Ohlsson
Recenzje :

Allegiance - Blodörnsoffer

Allegiance, Blodörnsoffer, death metal, black metal

Viking War Metal – taki napis widnieje na zdjęciu Allegiance w książeczce do płyty „Blodörnsoffer” i myślę, że dobrze oddaje to klimat tej muzyki. Położona gdzieś pomiędzy death, a black metalem opowieść napisana jest w języku szwedzkim i ma swoje północne odbicie.

 

„Blodörnsoffer” cechuje melodyjność gitar, ale również spora dawka wściekłości i agresji. Muzyka często jest szybka oraz intensywna i dopiero spod takiego podkładu wyłaniają się bardziej rozciągnięte riffy. Szczególnie perkusja wciąż przelewa się seriami przejść i blastów, ale i solówki osiągają zawrotne prędkości. Mimo to Allegiance gra muzykę płynną i harmonijną, z akustycznymi dodatkami. Słucha się jej przyjemnie, ale mam wrażenie, że utwory są mało wyraziste i wszystko się ze sobą zlewa. Tak jakby cały czas leciał ten sam numer. Wszystko jest fajne, ale jednocześnie takie zupełnie niewyróżniające się. Grania jest dużo, ale po przesłuchaniu całości właściwie nic się nie pamięta.

Allegiance jest zespołem, który tworzy atmosferę, ma siłę rażenia i gra bardzo poprawnie. Gitary i perkusja są na wysokim poziomie, ale jak dla mnie brakuje trafniejszych kompozycji. Czegoś bardziej szlagierowego, żeby pociągnęło cały album do góry. Ogólnie jednak jest to bardzo ciekawy i solidny materiał.

 

Tracklista:

01. Intag
02. Med Svärd I Hand
03. Likval
04. En Svannen Tid
05. Heimdal
06.
Yggdrasil
07. Korpen Skall Leba Oss
08. Blodörnsoffer
09. Blot
10. Uttag

Wydawca: No Fasion Records (1997)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły