Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Kultowa Metalmania powróci w 2017 roku. Strona: last

Artykuł: Kultowa Metalmania powróci w 2017 roku

Kultowa Metalmania powróci w 2017 roku Wysłany: 2016-10-07 19:41

Jak dla mnie - wiadomość dnia.


Nie marudź, bo cyckiem walnę.


Wysłany: 2016-10-09 11:02

Jakie macie typy - kogo najbardziej chcielibyście podziwiać na Metalmanii? Ja najchętniej GHOST i MONSTER MAGNET


Choose your future, choose life...


Wysłany: 2016-10-09 12:57

Morbid Angel , Portal , Broken Hope , Acercocke , Darenged ,
Braced For Nails, Chthe*ilist , Abscess , Adversaliar, Disetomb ,SLAYER


Kropla drąży skałę


Wysłany: 2016-10-09 18:55

Morbid Angel, Slayer, Satyricon, Mystifier, Amon Amarth, Arch Enemy


Nie marudź, bo cyckiem walnę.


Wysłany: 2016-10-09 20:58

O kurka... dorzucam jeszcze DANZIGA i SAMAEL :)


Choose your future, choose life...


Wysłany: 2016-10-10 19:04

Słabo... Celtic Frost,Mayhem,Venom inc,Sodom,Vader,Katatonia,Possesed,Deicide,Tiamat,Paradise Lost. Skład marzeń


Jesteś tylko kupą mięcha wprawioną w ruch, którą prędzej czy później zeżrą robaki. Twój świat upada, nieuchronnie, przez cały czas!!!


Wysłany: 2016-10-10 19:09

hm... skoro Tiamat gra 3 miesiace pozniej na Castle Party, to chyba Metalmania odpada raczej... Ale Paradise Lost czemu nie :)


Choose your future, choose life...


Wysłany: 2016-10-15 15:11

Ghosta bym chętnie zobaczył, aczkolwiek muza nie moja do końca. Jakieś niemieckie thrashe byłyby miłe, takie Destruction np.



Wysłany: 2016-10-16 02:32

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

alagner Napisał:
Jakieś niemieckie thrashe byłyby miłe, takie Destruction np.

Jeśli niemiecki thrash, to dla równowagi z Destruction może Kreator, od dziecka się nimi nie interesowałem.

Choć kto by tam nie grał z pasujących do historii Metalmanii kapel, to będzie raczej nie w moim guście, ale mój brat nadal chodzi na koncerty death/thrash-owe i aktualnie mieszka w Katowicach.
Uriella Napisał:
Jakie macie typy - kogo najbardziej chcielibyście podziwiać na Metalmanii?

Najbardziej: Pablo (mój brat), Cromm, Minawi, Larssson...

No i teraz głośno myślę: Pablo może będzie na miejscu, może (za trzecim podejściem) udałoby się spotkać z Crommem, bo muzyka pewnie będzie w jego stylu. Minawi co roku pytam, czy mi gdzieś z nią nie po drodze, ale muzyka akurat za mało w jej stylu, więc pewnie znów nie da rady w 2017r. Larssson pewnie chętnie by się wybrał, ale z Norwich skomplikowana logistyka. Musiałby się pewnie dużo wcześniej zgrać ze swoimi znajomymi z Bytomia i okolic.

Jeśli Cromm, to może Sumo z Wrocka, może dogadają się z Robem z Poznania, skąd też pewnie Devon i Rekkimaru myślą o przyjeździe, a może też Zsamot, z którym już raz się prawie spotkałem, może Gniewko, może pogada o tym z Okim itd.

No i jakby tak co najmniej 6-7 stałych bywalców z DP dało radę się spotkać przed koncertami, zamienić ze dwa zdania, zrobić wspólne foto, to na pewno postarałbym się być.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2016-10-16 08:14

Yngwie Napisał:
alagner Napisał:
Jakieś niemieckie thrashe byłyby miłe, takie Destruction np.

Jeśli niemiecki thrash, to dla równowagi z Destruction może Kreator, od dziecka się nimi nie interesowałem.

Choć kto by tam nie grał z pasujących do historii Metalmanii kapel, to będzie raczej nie w moim guście, ale mój brat nadal chodzi na koncerty death/thrash-owe i aktualnie mieszka w Katowicach.
Uriella Napisał:
Jakie macie typy - kogo najbardziej chcielibyście podziwiać na Metalmanii?

Najbardziej: Pablo (mój brat), Cromm, Minawi, Larssson...

No i teraz głośno myślę: Pablo może będzie na miejscu, może (za trzecim podejściem) udałoby się spotkać z Crommem, bo muzyka pewnie będzie w jego stylu. Minawi co roku pytam, czy mi gdzieś z nią nie po drodze, ale muzyka akurat za mało w jej stylu, więc pewnie znów nie da rady w 2017r. Larssson pewnie chętnie by się wybrał, ale z Norwich skomplikowana logistyka. Musiałby się pewnie dużo wcześniej zgrać ze swoimi znajomymi z Bytomia i okolic.

Jeśli Cromm, to może Sumo z Wrocka, może dogadają się z Robem z Poznania, skąd też pewnie Devon i Rekkimaru myślą o przyjeździe, a może też Zsamot, z którym już raz się prawie spotkałem, może Gniewko, może pogada o tym z Okim itd.

No i jakby tak co najmniej 6-7 stałych bywalców z DP dało radę się spotkać przed koncertami, zamienić ze dwa zdania, zrobić wspólne foto, to na pewno postarałbym się być.

Yngwie, jak miło, że o nas pomyślałeś. Postaram się wszystko poogarniać i zacząć już zbierać kasę na to powoli. A ja osobiście już wolę Destruction od Kreatora, Kreator wg mnie jest nudny. Ogólnie i tak wolę amerykański thrash.


Nie marudź, bo cyckiem walnę.


Wysłany: 2016-10-21 17:02

na razie słabo Sodom , Moonspell , Furia podali jako pewne


Kropla drąży skałę


Wysłany: 2016-10-22 09:27

No na razie szału nie ma, ale znam jednego z najwiekszych (o ile nie najwiekszego) fana Sodom z mojego miasta i jesli bedzie jechal, to się już mam z kim autem zabrac :)


Nie marudź, bo cyckiem walnę.


Wysłany: 2016-10-25 22:04

Za stary już jestem na takie balety, wolę posłuchać ulicznego jazzu płukając przełyk zimnym piwem.
Jeśli jednak chodzi o kapele które mnie interesują "na żywca" to pewnie te które słucham ostatnimi czasy.



Wysłany: 2016-10-31 18:14

dochodzi King Diamond , Coroner , Candlemass , Arcturus
no i 50/50 jadę


Kropla drąży skałę


Wysłany: 2016-11-02 09:56

King Diamond? Ooo, to muszę kumplowi dać znać! Może też będzie jechał.


Nie marudź, bo cyckiem walnę.


Wysłany: 2016-11-02 11:28

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

Muzycznie to aktualnie nie ma chyba takiej kapeli, która jednocześnie pasowałaby do Metalmanii i do mojego gustu, już najbliżej jest ten King Diamond, ale wyrosłem chyba już z tego.

Wczoraj widziałem się z bratem na cmentarzu i już mnie do Katowic zapraszał, zbierze pewnie starą ekipę koncertową, więc u mnie szanse też są 50/50.


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Wysłany: 2016-11-03 15:40

Yngwie Napisał:
Muzycznie to aktualnie nie ma chyba takiej kapeli, która jednocześnie pasowałaby do Metalmanii i do mojego gustu, już najbliżej jest ten King Diamond, ale wyrosłem chyba już z tego.

Wczoraj widziałem się z bratem na cmentarzu i już mnie do Katowic zapraszał, zbierze pewnie starą ekipę koncertową, więc u mnie szanse też są 50/50.


Jak to: wyrosłeś z KIng Diamond? Ja mam 30 lat, a ich dopiero zaczynam ogarniać, to jest kumpla ulubiony zespol, a koles ma...43 lata :) hahaha dobre :) tak czy siak, milo bedzie sie spotkać :)


Nie marudź, bo cyckiem walnę.


Wysłany: 2016-11-27 08:29

Yngwie (Primogen)
Yngwie
Posty: 2293
Wrocław / Częstochowa

hmmm, ale to musielibyśmy się bardzo precyzyjnie zgrać, zwłaszcza w kilka osób o różnych planach. Np. na wczoraj ustawiałem się z byłym współlokatorem z akademika z 2003 roku i nie dało rady się spotkać, bo obaj mieliśmy obsuwy (tylko po pół godziny) i inne pomysły na miejsce (tylko 500 metrów dalej) i sposób spędzenia czasu (pub / zwiedzenie okolicy) :-/ itp., niby niewielkie różnice a głupio wyszło :-/

King Diamond:
(Muzycznie) kilka riffów Kinga Diamonda z różnych utworów mi się podoba, ale (wizualnie) klimat, stylistyka horrorów i teksty - to już praktycznie w ogóle nie dla mnie.

Bardziej niż w Metalmanię 2017r. celuję w Zgierz - City of Power Festiwal (heavy/power metal) 02-09-2017 (III edycja), tam na pewno będzie trochę więcej dla mnie. Spróbuję namówić tatę (podobał mu się np. Running Wild czy Iron Maiden z kaset w trasach rodzinnych Łódź-Częstochowa) i wujka fana blues-hard-rocka (Led Zeppelin, Ten Years After), żeby trochę ruszyli stare tyłki.

https://www.facebook.com/Zgierz-City-Of-Power-September-2nd-2017-1515384432077358/


od czasu do czasu warto wrócić do źródła


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło