DVD o zespole wyreżyserować ma Grant Gee, który ma na swoim dorobku dokument o grupie Radiohead (Meeting People Is Easy).
Film, którego premiera pierwotnie miała odbyć sie w listopadzie 2007 roku ma być nie tylko historią
Joy Division ale i Manchesteru, miasta które przechodziło wielokrotnie przemiany i było miejscem rewolucji industrialnej. Ma on pokazywać także tak słynne miejsca jak wytwórnia Factory Records (nawiązującą nazwą do pracowni Andy'ego Warhola, która skupiała silną grupę artystów związanych głównie ze sceną
new wave i cold wave a wśród nich takie sławy jak: New Order, Happy Mondays, OMD) oraz nocny klub Hacienda, który były miejscem spotkań i inspiracji dla wielu późniejszych grup. W przeciwieństwie do "Control", ma być to też opowieść o takich postaciach związanych z ruchem muzycznym jak Rob Gretton czy Anthony Wilson.